Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El se kezdjek fogyókúrázni a...

El se kezdjek fogyókúrázni a genetikám miatt?

Figyelt kérdés
A felmenőim és testvéreim között mindenki kövér. A nővérem pár éve lefogyasztotta egy személyi edző, de szépen visszahízott. Erre mondta azt a sógorom, hogy hiába erőlködünk a genetikát nem lehet átcseszni. Egy életen át nem fogom bírni az éhezést azt mondta és én is ettől tartok, mert nagyon szeretek enni és nagyon fontos nekem. Viszont most végre úgy érzem fogyni szeretnék. 180 cm vagyok és 100 kg. 20 kg leadása lenne a célom, de első részcélom 10 kg lenne. Sógoromtól viszont megijedtem. Már próbáltam ezt a diétát, hogy számoltam a kalóriákat, de elég rosszul voltam az éhezéstől. Egyébként rendszeresen futok 10 km-t, de mégis 100 kg vagyok. 27 éves férfi vagyok. Lehet hogy nekem sorsom a kövérség és inkább el kéne fogadni, mint kínozni magam diétával? Az a baj, hogy hedonista vagyok és nagyon szeretek enni. De utálom is magam amikor tükörbe nézek. Meg ilyen pszichés tényezők is vannak benne, hogy csúnyán nézek a vékony emberekre és idegesítenek a közelemben. Mert ő nem szenved, ehet bármit nem hízik, mert jó a genetikája, én meg szenvedésre vagyok ítélve. Ez óriási igazságtalanság és az istennek nevezett akárki borzalmas igazságtalanul teremtette a világot.

ápr. 2. 01:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
74%
jaj hagyjad már ezt a hülyeséget. A genetika az egy dolog, viszont az életmód sokkal fontosabb. Vannak testalkat típusok, induljunk ki ebből. Én is erősebb vagyok, endomorf, szerintem te is ez lehetsz a leírtak alapján. Na most ehhez képest kell kihozni a legjobbat. Nézd meg hogyan nézhetnél ki: [link]
ápr. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
74%
20 kg, főleg férfiként az nem a világ. Év végére meg vagy vele, bő fél év. Ráadásul férfiak könnyebben is fogynak, plusz az endomorfok könnyebben szednek izmot magukra. Fiatal is vagy. Szerintem nincs itt akkora gáz, mint ahogy te ezt érzed.
ápr. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
87%
hát az a baj, amíg így állsz hozzá az evéshez az nagyon nehéz lesz. Teljes identitásváltásra van szükség, ha csak szenvedésnek éled meg, akkor nem lesz tartós. Olvasd el az Atomi szokásokat, ott ír erről a szerző. Szerintem ha eléred a szintentartást akkor már nem kell mindig éhezned, koplalnod diétáznod. Csinálhatsz olyat hogy heti 5 nap patika étrend és edzés, hétvégén meg azt eszel amit csak akarsz. Én is ilyen vagyok, imádok zabálni, hedonista vagyok. Én is ezt csinálom. De mivel jól is akarok kinézni, ezért nekem is rengeteget kellett ezen dolgoznom mentálisan. Meg kell tanulni élvezni ezt az egészet, nem kényszerből csinálni. Kísérletezni az ízekkel, kajával, kedvenc ételeidnek diétás változatait kikísérletezni stb. Havi 1 csalónap belefér a fogyási szakaszban. Ha leadod ezt a 20 kg-ot és már szintentartási szakaszban vagy, akkor hétköznap/hétvége felosztással megtarthatod a jó alakot és eheted is azt amit szeretsz. Igen, akár életed végéig. Kompromisszum, vagy arany középút, ahogy tetszik.
ápr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim válasza:
74%
A genetika arra van hogy a lusták tudjanak mivel takarózni. A semmitől nem tudsz hízni, ahogy a levegőt se tudod komposztálni. Ha 2500 kcal kell a testednek és 2000 kcalt eszel, fogyni fogsz. Nem bonyolult. Éhezned se kell, minél alacsonyabb a kcal tartalom annál többet ehetsz hogy beleférj. Mekiben 2 nagy burger kb, uborkából végtelen mennyiség mert negatív kalóriás (megemészteni több mint amennyit ad). Ezek végletek nyilván, a csúszkát te állítod. A meki sincs emiatt kizárva, ha benne maradsz a keretben vagy csak 2 hetente egyszer léped túl picit csalónapon. Én szurkolok bro!
ápr. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
64%
Ha valaki visszahízik fogyás után, az nem azért van mert "ilyen a genetikája", hanem szimplán lefogyott, majd újra elkezdett zabálni. Nem kell életed végéig éhezni, sőt, nem kell éhezni egyáltalán, de oda kell figyelned az étkezésre.
ápr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
57%
Senki sem mondta, hogy éhezni kell. Egy jó étrenddel, türelemmel minden lehetséges. Nálunk is mindenki túlsúlyos, én is az voltam. Les a sok önjelölt genetikus a kedves családomban, hogy hogy lehet, hogy én meg fogyok. Hát hogy. Kemény munkával, amire ők sosem voltak hajlandóak.
ápr. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
69%

Igen, "igazságtalan", hogy egy 180 centis, 100 kilós férfi többet ehet, mint egy 165 centis, 90 kilós nő. De ezen bánkódni felesleges.

Ha kalóriaszámolás mellett éheztél, akkor hirtelen túl drasztikus volt a megvonásod. Okosabban, ésszerűbben kellett vopna elkezdened, úgy, hogy alig érezd meg.

Ha normális, változatos étkezés mellett szenvedsz, mert a nagy zabálásokhoz vagy szokva, akkor először magaddal kell tisztázni a helyzetet, hogy mi értelme van hatalmas adagokat magadba lapátolni és azt cipelned egész nap, miért van erre szükséged, van-e rá szükséged.

ápr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
40%

ismerek olyat is, aki 30 kilóval szabadult meg.

FB-n van yazio csoport, ott találsz pár tapasztalatot.

ápr. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
77%

Dagadtként ugyanezt mondkgattam magamnak. Aztán lefogyott a bátyám es tartotta. Azóta én is. Én jojózok de még így is 20 kilóval a kiindulási súlyom alatt vavyok.



Ami hiba a családi szocializáció és életmód. Megtudtam hogy a családom minden tagja sokkal többet eszik a kelleténél, süteménnyel és csokival jutalmazzuk egymást és program nem lehet kajálás nélkül akkor se ha senki se éhes.

A tesód valszeg ugyanúgy viaszatért a régi, családi szokasokhoz miutan lefogyott. Úgy persze hogy visszaszedi. Az teljesen normális és mindennapps hogy az emberek odadigyelnek hogy mit esznek és csak akkor esznek ha éhesek. Lehet édességet is. Heti 1-2szer egy darabot/szeletr. Ezt kell elfogadni és nem csak a fogyás idejére hanem örökre tartani magad hozzá.

Ugyanez az adagokkal. Család azóta is beszólogat milyen keveset eszem. Tesóm is aki férfi,190 cm es 75 kiló. Én nő, 150 cm és 59 kiló. Persze hogy kevesebbet eszem. Anyámnaál is nyilván kevesebbet eszem aki veleme gymagas és 120 kiló

ápr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
84%

Két hónapja kezdtem el diétázni ,126 kg voltam

Egyik napról a másikra elhatároztam magam , rengeteg szemet kaját ettem vagyis inkabb zabáltam ,abba hagytam a colat mindenféle iylen cukros szarokat,édességet sem eszek csak nagyon ritkán,most járok 115 kg nál,és sokal jobban érzem magam,bár néha elég nehéz, de csak akarni kel

ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!