Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El se kezdjek fogyókúrázni a...

El se kezdjek fogyókúrázni a genetikám miatt?

Figyelt kérdés
A felmenőim és testvéreim között mindenki kövér. A nővérem pár éve lefogyasztotta egy személyi edző, de szépen visszahízott. Erre mondta azt a sógorom, hogy hiába erőlködünk a genetikát nem lehet átcseszni. Egy életen át nem fogom bírni az éhezést azt mondta és én is ettől tartok, mert nagyon szeretek enni és nagyon fontos nekem. Viszont most végre úgy érzem fogyni szeretnék. 180 cm vagyok és 100 kg. 20 kg leadása lenne a célom, de első részcélom 10 kg lenne. Sógoromtól viszont megijedtem. Már próbáltam ezt a diétát, hogy számoltam a kalóriákat, de elég rosszul voltam az éhezéstől. Egyébként rendszeresen futok 10 km-t, de mégis 100 kg vagyok. 27 éves férfi vagyok. Lehet hogy nekem sorsom a kövérség és inkább el kéne fogadni, mint kínozni magam diétával? Az a baj, hogy hedonista vagyok és nagyon szeretek enni. De utálom is magam amikor tükörbe nézek. Meg ilyen pszichés tényezők is vannak benne, hogy csúnyán nézek a vékony emberekre és idegesítenek a közelemben. Mert ő nem szenved, ehet bármit nem hízik, mert jó a genetikája, én meg szenvedésre vagyok ítélve. Ez óriási igazságtalanság és az istennek nevezett akárki borzalmas igazságtalanul teremtette a világot.

ápr. 2. 01:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:
Azért a 10-ből 9 ember azért vékony mert keveset eszik dolgot nem hiszem. Nekem a családomban legalább 2 ilyen ember van. Plusz két haverom is. Jó igaz az egyik haverom csak keveset eszik de egészségtelen dolgokat (meki, csak szörpöt iszik, csoki, chips, melegszendvics) Bár ha azt nézzük, hogy fél tábla csokit megeszik délután és csak szörpit iszik vizet nem... hát akkor miről beszélünk? Kb fele annyit eszik mint én, de csak szörpöt iszok, szóval az kb megfeleltethető annak, hogy annyit eszik mint én kb nem? Mert kb 2 litert megiszik szörpből.
ápr. 3. 12:51
 52/63 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, szerencsejuk van. Fogadd el.
ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy ez a második napom és jobban érzem magam olyan szinten, hogy a kevesebb mennyiség miatt nem vagyok úgy elnehezülve mint szoktam.
ápr. 3. 13:09
 54/63 anonim ***** válasza:
86%

Genetika?

Világ életemben kövér voltam.


Rohadt lassú az anyagcserém, rengeteg mozgás mellett is férfiként kb. 2000 kalória a súlytartásom. Ehhez napi 20e lépés társul és heti 4-5 súlyzós edzés. Nálam a súlyzós edzés sem a sablon 4x12 mindenre 0 intenzitással és efforttal, hanem komolyan veszem a sportot és pár év múlva versenyezni is szeretnék.


106kg voltam, 40kgot fogytam. Ha nekem sikerült lefogyni úgy, hogy kb. egy 50kgos lány is többet ehet nálam, akkor mindenkinek sikerülhet..


Genetika mögé bújni egy gyáva dolog. Még el sem kezdted, de már kifogásokat keresel. Jöhetnek a lepontozások, de nem is fogsz tudni lefogyni, pontosan ezért, mert még el sem kezdted, de már a genetikát próbálod okolni.


Az, hogy szeretsz enni az csak egy tényező. Milliárdokat tennék rá (ha lenne. :D), hogy nálam nagyobb étvágyú ember a világon nem létezik, mégis lefogytam, mégis tartom a súlyom.


A sógorod hülye, a nővéred meg azért hízta vissza a leadott kilókat, mert miután lefogyott, ugyanannyi kalóriát evett, mint mielőtt elkezdte volna ezt az egészet. Ezért is életmódváltás kell, nem hülye fogyókúrák.


Ha már kalóriát számolni is lusta vagy, akkor mit vársz? Kalóriadeficit kell a fogyáshoz, ez tény, ezzel vitatkozni felesleges. A termodinamika törvényét nem tudja senki se átírni, és nem is fogja.

Kalóriaszámlálás nélkül is tudsz kalóriadeficitbe kerülni és ez által értelemszerűen fogyni, de ez csak a véletlen műve lesz.

ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Ezt csinálom második napja, kalóriadeficitet. Egyelőre birom. Nem adom fel akkor, köszi.
ápr. 3. 14:12
 56/63 anonim ***** válasza:

Genetikai faktor is van benne. Ahogy az is számít, hogy nő vagy vagy férfi, 150 cm magas vagy 180, lassabb az anyagcseréd vagy gyorsabb. De ezek adottságok, el kell engedni.

Én is sirhatnek, hogy 160 cm vagyok, bezzeg, ha 180 lennék, akkor lehetnék 20 kg-val több és a sulytartashoz mennyivel többet ehetnek...

A sport sokat segít annak, aki örömmel csinálja, de az az igazság, hogy az étkezésén múlik minden.

Én csökkentettem a szénhidrátot, és emeltem a fehérjét. Regen én is nagy kenyér és péksüti rajongó voltam, de egész könnyen el tudtam hagyni.

Neked is meg kell találnod az utad, ha feladód, egyszer arra ébredsz, hogy az a +20 +40, esetleg meg több lett, és onnan már jóval nehezebb nyerni...

Ahogy fogysz és ahogy nekiállsz az egésznek, lesznek szokások, amik beépülnek a mindennapjaidba, és nem fogod szenvedésnek megélni. Csak legyél nyitott.

ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:
Mondjuk 180 cm vagyok. Ilyen szempontból szerencsésebb? De miért?
ápr. 4. 08:23
 58/63 anonim ***** válasza:
74%

Mert ha valaki 180 cm és 120 kiló akkor ehet 2600 kaloriat es fogyni fog.

Ha valaki pont ugyanannyira elhizott aranyaiban es csak 150 centi az kb 83 kiló. Ő 2600 kalorian hizna es a fogya scsak kb 2000 kcalnal indul be.


Mert nagyobb testhez tobb energia kell

ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim válasza:
Én 160 cm-hez csak 1800 kalórián tudtam fogyni, Yazio szerint 1450 kellene.
ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vannak emberek akiket irigyelsz, hogy ennyi meg annyi egészségtelen szrt tömnek magukba és mégse híznak el, viszont azt ne felejtsd el hogy az egészségtelen étkezes előbb utóbb MINDENKIRE hatással van. Lehet nem fog elhizni de 10-20 év múlva meglesz az eredménye igy vagy ugy
ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!