Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El se kezdjek fogyókúrázni a...

El se kezdjek fogyókúrázni a genetikám miatt?

Figyelt kérdés
A felmenőim és testvéreim között mindenki kövér. A nővérem pár éve lefogyasztotta egy személyi edző, de szépen visszahízott. Erre mondta azt a sógorom, hogy hiába erőlködünk a genetikát nem lehet átcseszni. Egy életen át nem fogom bírni az éhezést azt mondta és én is ettől tartok, mert nagyon szeretek enni és nagyon fontos nekem. Viszont most végre úgy érzem fogyni szeretnék. 180 cm vagyok és 100 kg. 20 kg leadása lenne a célom, de első részcélom 10 kg lenne. Sógoromtól viszont megijedtem. Már próbáltam ezt a diétát, hogy számoltam a kalóriákat, de elég rosszul voltam az éhezéstől. Egyébként rendszeresen futok 10 km-t, de mégis 100 kg vagyok. 27 éves férfi vagyok. Lehet hogy nekem sorsom a kövérség és inkább el kéne fogadni, mint kínozni magam diétával? Az a baj, hogy hedonista vagyok és nagyon szeretek enni. De utálom is magam amikor tükörbe nézek. Meg ilyen pszichés tényezők is vannak benne, hogy csúnyán nézek a vékony emberekre és idegesítenek a közelemben. Mert ő nem szenved, ehet bármit nem hízik, mert jó a genetikája, én meg szenvedésre vagyok ítélve. Ez óriási igazságtalanság és az istennek nevezett akárki borzalmas igazságtalanul teremtette a világot.

ápr. 2. 01:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
akkor ne ismerd el te gyökér hülye! látom hogy zabálnak... látom... érdemben nem tudsz válaszolni??? hogyha a haverom ezt csinálja és vékony.. nem tudsz igaz???? mert a genetikán múlik minden ... rohadjatok meg!!!!!!!!!
ápr. 2. 21:25
 42/63 anonim ***** válasza:
86%
Huhh, veled tényleg komoly bajok vannak.... Én tök vékony vagyok, a kalóriaszámolásnak köszönhetően. És van hogy az utcán eszem mondjuk egy gyorst, mert úgy alakul a nap. De e ettől függetlenül nem zabálok állandóan, csak naponta 4x eszem, a súlytartási kalóriámat. Ha te most engem meglátnál az utcán gyorst enni, azt hinnéd rólam hogy milyen mázlista vagyok, mert zabálhatok és így is vékony vagyok. Miközben az igazság az, hogy folyamatosan odafigyelek az étkezésemre, vezetem a kalóriabevitelem és rengeteget sportolok. De te abból hogy látsz enni, tök másra gondolnál...
ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
nem azokra haragszom, akik olyanok mint a 42-es. Azoknak minden tiszteletem. De van sok vékony, aki nem sportol és annyit zabál amennyit akar és vékony marad. Szóval ez a gond nálam, hogy gyűlölettel is jár ez a dolog. Ez megnehezíti a haragom.
ápr. 2. 21:35
 44/63 anonim ***** válasza:
86%
Hát akkor javaslom beszéljetek erről is a pszichológusoddal, mert ezek a gondolatok nem normálisak. Gyűlölni másokat amiért szerinted nekik könnyebb... Azért remélem legalább érzed hogy ez így nem oké.
ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
12%

Szia, kérdező!


Én megértelek!


Nekem az egész eddigi életem egy mókuskerékben telt és telik évtizedek óta: hízás, fogyás, küszködés, újrakezdés.


Én már rengetegszer végigcsináltam mindent iszonyat lemondásokkal és erőfeszítésekkel, de amikor lefogytam, mindig jött valami életbeli probléma, ami miatt képtelen voltam tartani a rendszert és visszament minden + még több is, aztán kezdhettem elölről és bizony már én is belefáradtam az egészbe!!


Nekem ne mondja senki, hogy az nem genetika vagy nem gyors anyagcsere, hogy egyesek két pofára tömik magukat, semmit sem sportolnak, nem végeznek fizikai munkát és mégis csak 50 kilósak, mert én sem hiszem el!


Sok ilyet ismerek, és ők még büszkék is erre, hogy sorolják, miket ettek és mennyit és akármit ehetnek, mégsem híznak.


Szörnyen igazságtalan szerintem is! :(


Én ilyenkor mindig arra szoktam gondolni, hogy lehet, ők most mindezt megtehetik, de később fognak megbűnhődni.

Sok vékonyból lesz így cukorbeteg is, nem csak kövérből.


Meg igazából nem is ez fáj a legjobban, hanem a bántás, a lenézés.


Mert mindenki baromi okosan meg tudja mondani, hogy mit kell tenned, meg hogy milyen vagy stb, de a gyakorlatban kitartani minden nehezítő körülmény között nem olyan egyszerű!

Pláne, ha az embernek családja van, ha nincs szabadideje, ha xar minden és ha csak egy étel az, ami enyhíteni tudja a boldogtalanságot.


Mindezek ellenére az ember újra összeszedi minden maradék erejét, és csinálja.


Csinálja a sírig, amíg meg nem hal.

ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Szerintem ez a gyűlölet-dolog nagy gond, de ha jól értem, kapsz segítséget (vagy ha nem, akkor kérj).


Fogyás szempontjából igazából nem kell “szenvedned”, jelenleg kb 3000 kalóriát ehetsz egy nap és nem hízol (ezt kalkuláld ki pontosan), igazából ez elég tág keret, belefér elég sok minden, és ha ebből leveszel akárcsak 300 kalóriát egy nap, nem kell “szenvedned”, még elég sokat ehetsz, belefér a hambi, pizza, süti is (nem korlátlanul).

ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
50%
Elkezdeni elkezdhetsz. Csak tudnod kell, hogy soha nem fogod befejezni...
ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
Ahogy a 45-ös is leírja azt érdemes elolvasni. Tényleg sok ilyen van. Zabálnak mindent és nem híznak sokan. Más meg szenved. Másnak is van tehát ilyen tapasztalata nem csak nekem, hogy a genetika a minden. És nem azt mondom, hogy nem lehet ellene tenni. Persze lehet. Éheztetem magam, míg a másik meg belevigyorog a képembe 50 kilosan jóízűen majszolva minden egészségtelen sz*rt.
ápr. 2. 22:01
 49/63 anonim ***** válasza:
100%

48-as: ez van, fogadd el!


Az igazság odaát van.

ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim válasza:

Elmentem endokrinológushoz, 73 kiló vagyok 162 cm-hez. Persze a párom szereti, hogy minden kerek-puha, meg homokóra alakom van, nagy segg, nagy mell. Csak hosszútávon egészségtelen.


A doki, aki nő csak annyit tudott mondani: ha a családom is ilyen, örököltem az ő anyagcseréjüket. Nem lesz más választásom, alkalmazkodnom kell, ha egészséges akarok maradni, akkor is, ha nem fair, amiért jobb genetikájú embereknek oda se kell figyelni.


Hát elárulom a nagy titkot: 10-ből 9 vékony ember igazából nem zabál. Meg is mondta egy csaj; hogy cigizik, de k*rva egészségtelennek tartja a minden napos édességevést, a zsíros kajákat. Egyáltalán nem is érdekli az evés. Tehát ètvágya sincsen, amire kívánná azt a sok egészségtelen cuccot, amit én is megeszem. Van egy gyereke, ugyanúgy 50 kiló vasággyal. Szóval akiket én ismerek, csak azon a nehany összeröffenésen eresztik el magukat hambikkal meg ilyenekkel, egyébként meg "jaj, délután 3 óra van, 2 kávén kìvűl semmit se ettem ma". Így meg lássuk be, nem nehéz keveset enni. Meg úgy őszintén, penzük sincs nagy zabálásokra. Van egy barátnőm, 6 kilót fogyott azóta tartja, mert nincs pénze enni úgy igazán. Ő az, aki napi 1 vacsorával is elvan simán.


De ehhez az kell, hogy ne kívand a kaját. Igen, ez genetika, hogy valaki nem foglalkozik az evéssel, mert nem olyan az anyagcseréje/emésztése.


Az en dokim szerint emésztési zavaraim vannak, ezért nem hasznosul semmi se bennem rendesen, de a kalóriák attól még zsírpárnává válnak. Kívánom a zsírt, a cukrot, mert nem energia lesz belőle, hanem zsírpàrna. Ez meg egy tünete pl: az inzulinrezisztenciának, mocskosul alattomos betegség.


De nem bizonyítja esetemben semmi, mert minden labor jó, mégis van egy rakás pattanásom, meg petefészek-cisztáim, ami meg nem lesz magàtól, szóval tanácstalan vagyok....

Amikor nem kívántam a sok vackot én se voltam túlsúlyos. Most meg 3 órát alig bírok ki evés nélkül.


Iszonyat szívás, de nekem is muszáj lenne fogyni, mert nem akarok 90 kiló lenni, mint a húgom.

ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!