Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El se kezdjek fogyókúrázni a...

El se kezdjek fogyókúrázni a genetikám miatt?

Figyelt kérdés
A felmenőim és testvéreim között mindenki kövér. A nővérem pár éve lefogyasztotta egy személyi edző, de szépen visszahízott. Erre mondta azt a sógorom, hogy hiába erőlködünk a genetikát nem lehet átcseszni. Egy életen át nem fogom bírni az éhezést azt mondta és én is ettől tartok, mert nagyon szeretek enni és nagyon fontos nekem. Viszont most végre úgy érzem fogyni szeretnék. 180 cm vagyok és 100 kg. 20 kg leadása lenne a célom, de első részcélom 10 kg lenne. Sógoromtól viszont megijedtem. Már próbáltam ezt a diétát, hogy számoltam a kalóriákat, de elég rosszul voltam az éhezéstől. Egyébként rendszeresen futok 10 km-t, de mégis 100 kg vagyok. 27 éves férfi vagyok. Lehet hogy nekem sorsom a kövérség és inkább el kéne fogadni, mint kínozni magam diétával? Az a baj, hogy hedonista vagyok és nagyon szeretek enni. De utálom is magam amikor tükörbe nézek. Meg ilyen pszichés tényezők is vannak benne, hogy csúnyán nézek a vékony emberekre és idegesítenek a közelemben. Mert ő nem szenved, ehet bármit nem hízik, mert jó a genetikája, én meg szenvedésre vagyok ítélve. Ez óriási igazságtalanság és az istennek nevezett akárki borzalmas igazságtalanul teremtette a világot.

ápr. 2. 01:16
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
61%
váltsd teljes kiörlésűre, úgy már sokat segít, hagyd el a cukrot is.
ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
80%

Lehet enni pizzát heti többször is. Egy vagy két szeletet, melle sok zöldséget, húsos vagy mas fehérjedús pizzafeltéttek.

Pont az a lényege a hosszútávu változasnak hogy semmit se tilts. Csak olyan szokásokat vezess be amit örökre tudsz tartani.

Az alapelvet kell megtanulnod hogy mi számodra egy adag az egyes étkezésekre és hogy nézzen ki mind3n étkezés.

Okostányér elvre keress rá. Tányér fele zöldség, negyede fehérje, negyede szénhidrát. Pl ha eddig az volt az ebéded hogy tányért twleszedted tésztával és a tetejére ment a pörkölt akkor abból is tudsz tányérelvet csinálni.

Tányér negyede tészta, mellette negyede pórkölt. Mellettük a tányér fele egy vegyes saláta.

Vagy ha eddig tejszínes csirkét ettél rizzsel akkor a rizsbe belekevwrsz kétszer annyi zöldséget pl borsó, kukorica, a csirkében a zsírosat lecseréled zsírszegény tejszínre és csak a tányér negyedére teszed.

ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes heti szintre levetíteni a kalória deficitet, nem napi szintre.


Ha pl. egy kilót akarsz eladni, akkor 7000 kaloriával kell csökkentened a heti beviteled. Simán csinálhatod, hogy pizzát eszel egy adott napon, a többin meg azt korrigálod, hogy a 7000 kijöjjön a végére.


Így sokkal kevesebbet szenvedsz, mintha napi szinten akarnád a limitet betartani.

ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
75%

"Ez óriási igazságtalanság és az istennek nevezett akárki borzalmas igazságtalanul teremtette a világot."


Tudod kinek igazságtalan a sorsa? Az afrikai kisgyereknek aki 5 éves korától kezdve a bányában lapátol és sérvet kap. A kínai srácnak aki 35 évesen meghal mérgezésben, mert a mérgező akkugyárban robotol napi 12 órát. A férfinak, akinek az egész családját elgázolja a családját egy alkoholista. Egy egészségesen élő embernek, akinek a szervezetét a semmiből legyűri egy gyógyíthatatlan daganat. Neked meg az a legnagyobb problémád hogy nem bírod ki hogy ne falj megállás nélkül hizlaló kajákat. Tényleg szörnyű sorsod van.

ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
79%

Azért ne kicsinyítsük le, mennyire nagy gond tud lenni a folyamatos éhségérzet, a folyamatos vágy az évesre. Akiknek ilyen nincsen, azok nagyon könnyen mondják, hogy csak "mértékkel, egyél kevesebbet".


Én mostanában tapasztaltam meg, milyen úgy az élet, hogy nem folyton a karjára gondol az ember. Egy gyógyszer következtében elmúltak ezek az "étel zajok", és teljes mértékben megváltozott az életem. Eddig el sem tudtam hinni, hogy másoknak ennyire könnyű fél adag kajákat otthagyni, vagy csak egyszerűen nemet mondani bármilyen ételre.


Kérdezőnek is valószínűleg folyton ez van a fejében, és úgy nagyon nehéz önmegtartóztatni. Sokkal nehezebb munka, mint egy olyan embernek, aki alapvetően nem az ételekre gondol a nap 24 órájában.

ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, ez az étlevágy általában megszokás vagy eü probléma következménye, ezek kezelése megoldható és a kérdező feladata. Nincs ebben semmi tragikus.
ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a sógorodra ne hallgass, milyen férj az, aki “visszahúzza” a jól kinézni akaró feleségét?


Kérdező, sokan meg Téged irigyelnek: magas vagy, fiatal és férfi - egy alacsony 40+, vagy még idősebb nő, aki szintén szeret enni, annak jóval többet kell küzdenie.


Te, ha építesz egy korrekt izomzatot, fenntartasz egy sportos életvitelt, még mindig ehetsz jókat.


Szóval az én javaslatom: heti 3-4 súlyzós edzés, mellette aktívabb életmód (több séta, több lépcsőzés hétköznap, hétvégén meg mondjuk túra) és egy light-os kalóriadeficit (mondjuk 300-400 kalória/nap).


Ami a hedonizmust illeti, ehetsz jókat, de igen, van olyan, amire már nemet kell mondanod. Pl. ha megettél ebédre 1000 kalóriát, akkor a süti már valószínűleg nem fér bele (ha szülinapi ebéd, akkor persze egyél egy szeletet, de ne kettőt vagy hármat, illetve ha tudod h lesz süti, akkor picit fogd vissza a főételt).


Szóval szerintem vágj bele, hidd el, gyorsan érezni/látni fogod a változást, es nem akarsz visszatérni majd a jelenlegi formádhoz!

ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
49%

A sovanyak is hedonisták es szeretnek zabálni es vastagokat szarnak!

A baratom aki 53 eves, egesz nap annyit eszik mint a disznó, csomó péksüti, felméteres baguettek, es ez csak a nass, nem föetkezesek.

Es nem hízik. Ja es nem is sportol kepzeljetek el es meg csak nem is bányász, szinte 0 fizikai munkár csinál. En egy hetig feleannyiy kezdtem enni mint ö, es 2 kilót híztam.

Hagyjuk ezt hogy nincs genetika, igaz ez a tanulatlan gárda velemenye nem számít nem is akarok senkivel vitázni es leszögezem, nem is fogok!

A malacoknál is van ”jófajta” malac amelyik hamar es sokat hízik es a ”gebe” fajta, tömheted

ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
76%

#28 igen, van genetika, és bizonyára vannak extrém példák is, de én pl a 40-50-es korosztályban azt látom, hogy mindenki, aki vékony, az bizony odafigyel. Ez nem azt jelenti, hogy nem esznek jókat, de pl. étkezések között nem nassolnak, törekszenek arra, hogy ne csak hizlaló ételek legyenek az asztalon, mértékkel esznek, főleg mondjuk édességből stb.


Szóval, ja, van genetika, de ha valakinek nincs anyagcsere-betegsége, akkor igenis tud jókat enni, es normálisan kinézni.

ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem genetika, hanem rossz szokások amiket otthon tanultatok el, meg hozzáértés hiánya. Fordulj dietetikushoz.
ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!