Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El se kezdjek fogyókúrázni a...

El se kezdjek fogyókúrázni a genetikám miatt?

Figyelt kérdés
A felmenőim és testvéreim között mindenki kövér. A nővérem pár éve lefogyasztotta egy személyi edző, de szépen visszahízott. Erre mondta azt a sógorom, hogy hiába erőlködünk a genetikát nem lehet átcseszni. Egy életen át nem fogom bírni az éhezést azt mondta és én is ettől tartok, mert nagyon szeretek enni és nagyon fontos nekem. Viszont most végre úgy érzem fogyni szeretnék. 180 cm vagyok és 100 kg. 20 kg leadása lenne a célom, de első részcélom 10 kg lenne. Sógoromtól viszont megijedtem. Már próbáltam ezt a diétát, hogy számoltam a kalóriákat, de elég rosszul voltam az éhezéstől. Egyébként rendszeresen futok 10 km-t, de mégis 100 kg vagyok. 27 éves férfi vagyok. Lehet hogy nekem sorsom a kövérség és inkább el kéne fogadni, mint kínozni magam diétával? Az a baj, hogy hedonista vagyok és nagyon szeretek enni. De utálom is magam amikor tükörbe nézek. Meg ilyen pszichés tényezők is vannak benne, hogy csúnyán nézek a vékony emberekre és idegesítenek a közelemben. Mert ő nem szenved, ehet bármit nem hízik, mert jó a genetikája, én meg szenvedésre vagyok ítélve. Ez óriási igazságtalanság és az istennek nevezett akárki borzalmas igazságtalanul teremtette a világot.

ápr. 2. 01:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
42%
Na akkor 100 szazalel dagadt maradnal. Amugy 50
ápr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
64%

hiába erőlködünk a genetikát nem lehet átcseszni


Sokkal több rossz szokást örökölsz a szülőtől, mint elhízást okozó gént...

Én bevallom, sokat vagyok egyedül, unalmamban eszek. vagyis ettem. Nem diéták kellenek, hanem rájönni, hol cseszted el, és azt korrigálni.

Édesszájú sose voltam, de simán meg tudtam enni egy helyett három-négy kifilt, mert hát finom és miért ne. Már nem teszem, le is ment szépen (oké, némi mozgással) 28 kiló két év alatt és egy deka se jött vissza.

ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
26%

9# van olyan édesség, aminek alacsony a kalóriatartalma, csak kibaxott drága :D

vagy lehet csinálni saját diétás muffint, csak mértékkel kell enni.

ápr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
46%

9, azért pocsék látni, hogy családi ünnepen a húgom annyit eszik, amennyit akar és egy dekát nem hízik. Nem sportol, ülőmunkát végez. Én heti háromszor futok 10-10 km-t, cukrosat szerintem 15 éve nem ettem-ittam, mert nem szeretek semmi édeset, és rajtam van 20 kiló plusz :D

Nem a 20 kiló zavar, hanem hogy én is szívesen ennék egy szelet sült szalonna helyett ötöt, mert finom. Bahh, szombat este simán lement neki 3-4 szelet kenyér, 3-4 sült krumpli, sonka, szalonna, én meg a kenyér nélküli kis sonkámmal meg retkemmel voltam :D

Szóval de, sajnos azért van benne genetika is.

ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
73%

Hát ez jó nagy hülyeség... Ez nem genetika, ez csak a családban terjedő rossz minta, rossz szokások következménye. Ha a Kcal számolás mellett éheztél, akkor valamit nagyon rosszul csináltál, pl túl kevés kalórát próbáltál enni, vagy nagyon rossz összetételben.

Az viszont igaz, hogy neked már mindig nehezebb lesz, mert egy ilyen nagy kövér családban szocialáizálódtál, így nőttél fel, azt szoktad meg hogy zabálsz, nasizol, többet mint kellene. Nem tanultál meg helyesen étkezni, nem alakult ki normális viszonyod az ételle, és ezt felnőtt korban már nagyon nehéz korrigálni, de persze nem lehetetlen.

14. Lehet hogy a húgod csak a családi ünnepségeken eszik amennyit akar, a hétköznapokban meg normálisan étkezik. Az ilyen alkamlakból nem vonhatsz le következtetéseket.

ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
46%
15, a húgom gyerekkora óta mindig ennyit evett. Nincs 50 kiló. Apukám családja ilyen egyébként.
ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
56%
Jó, hát fogd a genetikára a dgadtságod, ha ettől jobban érzed magad. :)
ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
88%
Nem a genetika a baj, hanem amit írtál, hogy hedonista vagy és nagyon szeretsz enni ÉS nem állsz készen a változásra.
ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:
Igen hedonista vagyok, viszont elkezdtem kevesebbet enni és több vizet inni és már most jobb érzés, hogy nem terít le annyira a sok nehéz étel. Szeretem megenni, de utána sokszor elnehezülök, gyenge vagyok. És mesélték neten, hogy milyen jó érzés vékonynak és energikusnak lenni. Egyébként nem hetente 1 csalónap fér bele? És nem azt jelentené, hogy zabálok sokat, hanem hogy eszek valamit és jól lakok vele, amit már régóta kívánok (pl pizza)
ápr. 2. 10:54
 20/63 anonim ***** válasza:
89%
Bármikor ehetsz pizzát. Kalóriakeretedet kell nézni. Ne egy egész pizzát falj be. Meg az összetevők is fontosak.
ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!